Gromosław Cz. aresztowany. Rewolucja zjada własne dzieci?

Lis 25, 2011   //   by Bartosz Józwiak   //   Blog, Komentarze, Publicystyka  //  Brak komentarzy

Niezwykle ciekawe jest to aresztowanie generała Gromosława Cz. Szczególnie w świetle tego, iż przyznaje się on bardzo jasno do bycia w gronie założycieli PO (co zresztą nigdy nie było dla ludzi myślących żadną tajemnicą) oraz tego, iż na krótko przed dniem aresztowania, pozwolił sobie coś niecoś mówić o potrzebie zmiany na polskiej scenie politycznej.

A jeszcze ciekawiej wygląda to w zestawieniu z ujawnioną jakiś czas temu akcją niemieckich służb, w wyniku, której wykradziono szwajcarskim bankom informacje o kontach niemieckich obywateli. Naiwny byłby ten, kto sądziłby, że przy tej okazji nie wykradziono także czułych informacji o kontach osób z krajów sąsiednich (w tym i Polski, jako w zasadzie dość wasalnej dziś strefy wpływów nienieckich). Czyżby Pan generał zestresował Tuska swoimi nieco głośniej wyartykułowanymi myślami o potrzebie zmian, a Pani Angela zadowolona z wiernopoddańczej postawy swojego wasala, pozwoliła skorzystać jego ludziom z wiedzy służb niemieckich, aby zapewnić jednak spokój nerwów swojego ulubieńca na fotelu Premiera kraju ościennego?

Bardzo to interesujące. Zastanawiam się jak na to zareaguje Rosja i czy użyje swoich ulubieńców z drugiego ośrodka władzy w naszym kraju. Przyjaźń z Niemcami przyjaźnią, ale „wygrana musi być po naszej stronie” (parafrazując trafną myśl rodziny Pawlaków).

dr Bartosz Józwiak
prezes Unii Polityki Realnej

Skomentuj