Wiadomości Wrześnieńskie: Grzegorz Braun na zaproszenie UPR

Kwi 2, 2011   //   by Redakcja   //   Aktualności, Imprezy  //  Brak komentarzy

Grzegorz Braun, reżyser i scenarzysta, autor kilkunastu filmów dokumentalnych był gościem Unii Polityki Realnej i wrzesińskiego kina Trójka. We Wrześni Braun zaprezentował swój najnowszy film „Eugenika – w imię postępu”. Dokument ten został wyprodukowany na zlecenie Telewizji Polskiej pod koniec ubiegłego roku, ale nie doczekał się jeszcze emisji. – Ponoć emisja tego materiału ma nastąpić w maju, ale równie dobrze może to być w grudniu po południu – ironizował Braun.

Dzieła wrocławskiego reżysera wzbudzają wiele kontrowersji. Film „Plusy dodatnie, plusy ujemne” o współpracy Lecha Wałęsy z SB nigdy nie został wyemitowany przez TVP, choć zleciła jego produkcję. Po emisji w prime time dokumentu „Towarzysz Generał” (o Wojciechu Jaruzelskim) pracę straciła szefowa działu dokumentu TVP1 Anita Gargas»
W „Eugenice” autor demaskuje jej współczesną twarz, która przejawia się w aborcji, świadomym rodzicielstwie, genetyce (zapłodnienie in vitro), transgenice (organizmy zmodyfikowane genetycznie). Po seansie Grzegorz Braun ponad dwie godziny odpowiadał na pytania widzów. Film był pretekstem do rozmowy o problemach polityczno-społecznych Polski. Braun nie krył swoich radykalnych, prawicowych poglądów. O bieżących wydarzeniach wypowiadał się dobitnie. Na przykład katastrofę smoleńską nazwał „zamachem”, a polityków lewicy i PO „zdrajcami”. Motyw zdrady przewija się zresztą w jego filmie „New Poland”, który miał być również pokazany we wrzesińskimi kinie, ale nie starczyło na to czasu. Filmowca do Wrześni zaprosiła UPR. Na spotkaniu był obecny jej szef Bartosz Józwiak oraz inni działacze i sympatycy tej partii z Wrześni.

źródło wraz z materiałem video: Wiadomości Wrześnieńskie

Skomentuj