Uwolnijcie „Starucha”!

Sie 19, 2011   //   by Redakcja   //   Publicystyka  //  Brak komentarzy

Kilkadziesiąt minut po tym wydarzeniu, po zejściu z kopca czekała już policja. W blasku fleszy aresztowany został jeden z organizatorów tego spotkania, kibic Legii Warszawa pan Piotr Staruchowicz. Osoba wśród kibiców bardzo szanowana, a przede wszystkim człowiek, który nie bał się mówić prawdy na temat obecnej władzy i tego jak traktuje o­na kibiców.

Aresztowany został na podstawie zeznań mocno podejrzanego świadka (bardzo wątpliwa reputacja tego człowieka, oraz kryminalna przeszłość). Oskarżono go o dokonanie rozboju. Dla wszystkich zainteresowanych oczywistym wydaje się fakt, że działanie policji odbyło się na zasadzie „nie masz na kogoś haka to go stwórz”.

Sposób i miejsce zatrzymania jasno sugerują, że „Staruch” – twórca hasła „Donald matole twój rząd obalą kibole” – został aresztowany by zastraszyć środowisko kibicowskie przed kolejnymi antyrządowymi działaniami.

Należy nadmienić ,że w areszcie został dotkliwie pobity przez policje. Proponowana mu była także osobna cela. Na szczęście Piotr Staruchowicz to inteligenty człowiek i wie, że w obecnej Polsce, w dobie „samobójstw”, osobna cela to nie najlepszy pomysł.

Kibiców zastraszyć się nie udało. Pokazała to dobitnie inauguracja PGE Areny w Gdańsku, gdzie podczas meczu Lechia : Cracovia premier Donald Tusk oraz cała śmietanka PO zostali głośno wygwizdani przez 34.000 ludzi obecnych na stadionie. Na sektorze Lechii pojawił się także dużych rozmiarów transparent z wizerunkiem Donalda Tuska i napisem „Nie byłeś, nie jesteś, nigdy nie będziesz kibicem Lechii”. Premier, który zawsze podkreślał jak wielki i znany w środowisku z niego kibic Lechii, został ośmieszony na oczach całej Polski.

Nie mam zamiaru ukrywać, że obawiam się obecnie o swoje bezpieczeństwo, ponieważ z powodu swoich artykułów, a także wypowiedzi na portalu kibicowskim www.lechia.gda.pl (portal jest stale monitorowany przez wszelkiej maści służby) mogę zostać uznany za inicjatora całej akcji, która po raz kolejny dobitnie obnażyła „prawdomówność” naszego premiera.

Apelujemy, by do czasu pełnej weryfikacji zeznań świadka, pan Piotr Staruchowicz został w trybie natychmiastowym uwolniony. Nikt trzeźwo myślący nie ma złudzeń: sam sposób i rozmach aresztowania wobec (mimo wszystko) błahych i mało wiarygodnych zarzutów jasno sugeruje, że stał się o­n więźniem politycznym. Na takie działania policji nigdy naszego przyzwolenia nie będzie!

Podpisano :

Edwin Kuffel – kibic Lechii Gdańsk

Bartosz Józwiak – prezes Unii Polityki Realnej

Źródło: www.upr.org.pl

Comments are closed.