Unia Polityki Realnej przyłącza się do Porozumienia Przedsiębiorców!

paź 23, 2011   //   by Bartosz Józwiak   //   Aktualności, Oświadczenia, Wydarzenia  //  Brak komentarzy

Szanowni Państwo

Unia Polityki Realnej gorąco popiera apel o reformy skierowany do Premiera, który został wystosowany przez organizacje Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP) zjednoczoną Porozumieniem Przedsiębiorców.

Unia Polityki Realnej zawsze postulowała likwidację barier ograniczających rozwój przedsiębiorczości. Dlatego też z dużym zainteresowaniem obserwujemy działania organizacji związanych z małym i średnim biznesem, które postanowiły wziąć sprawy we własne ręce. Jednocześnie gorąco dopingujemy Porozumienie Przedsiębiorców w jego działaniach. Dobro polskich przedsiębiorców jest nam bliskie sercu bo zawsze uważaliśmy, że są siłą Narodu i to o­ni odpowiadają za wzrost dobrobytu w kraju.

Unia Polityki Realnej przyłącza się do apelu wzywającego Premiera do dotrzymania swych obietnic wyborczych dotyczących rozwiązania problemów przedsiębiorców. Rząd jak najszybciej powinien wziąć się do pracy, aby zakończyć kwestię nienależnych składek naliczanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od działalności gospodarczej. Po drugie jesteśmy także za tym, aby została przeprowadzona konieczna deregulacja, która wprowadzi zasadę „UE+0” tym samym likwidując wszystkie przepisy, które nie są wymagane obowiązkowo przez prawo Unii Europejskiej. Czas uwolnić przedsiębiorczość drzemiącą w Polakach!

Aktualnie Porozumienie Przedsiębiorców tworzą następujące organizacje: Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Legnicki Klub Biznesu, Lubelski Klub Biznesu, Łódzka Izba Przemysłowo – Handlowa, Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Przedsiębiorców, Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsko-Białej, Regionalny Związek Pracodawców w Łodzi, Stowarzyszenie Kupców w Centrum Handlowym „PTAK”, Stowarzyszenie Pracodawców Branży Dźwigowej, Wągrowieckie Zrzeszenie Handlu i Usług, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Porozumienie Przedsiębiorców zdecydowały się wesprzeć następujące Instytucje: Centrum im. Adama Smitha, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja na rzecz Warsztatów Analiz Socjologicznych, Fundacja Republikańska, Instytut Sobieskiego oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju.

Unia Polityki Realnej postanawia przystąpić do organizacji popierających Porozumienie Przedsiębiorców, zapewniając jednocześnie pełne poparcie i zaangażowanie.

Prezes Unii Polityki Realnej
dr Bartosz Józwiak

Skomentuj