Unia Polityki Realnej jest oburzona wypowiedzią Wiktora Juszczenki!

wrz 19, 2011   //   by Bartosz Józwiak   //   Blog, Komentarze  //  Brak komentarzy

Były Prezydent Ukrainy, w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy określił Stephena Banderę bohaterem.

Pomnik rzezi wołyńskiej we Wrocławiu

– Wypowiedź pana Juszczenki, jest nie tylko oburzająca i nie godna osoby o takiej pozycji, ale jednocześnie nosi znamiona gloryfikacji zbrodniarza wojennego, odpowiedzialnego za ludobójstwo dokonane na ludności polskiej na terenie dzisiejszej zachodniej Ukrainy. To jednoznacznie potwierdza opinię środowisk kresowych, o sprzyjaniu przez Wiktora Juszczenkę, nacjonalistom ukraińskim i negowaniu, przez swoje wypowiedzi, faktów historycznych – mówi prezes Unii Polityki Realnej, dr Bartosz Józwiak.

– Fakt wyrażenia przez pana Juszczenkę takiej opinii, dyskredytuje go w oczach cywilizowanego świata. Jest też zbrodnią „kłamstwa wołyńskiego” i powinno być ścigane prawnie. Jeśli tak nie jest to jest to tylko wynikiem karygodnego zaniedbania polskich polityków i naszego państwa. W tej sytuacji apeluję do wszystkich organów państwa polskiego oraz instytucji dobrej woli o pozbawienie Wiktora Juszczenki, wszelkich godności, nadanych mu przez polskie instytucje i organy oraz uznanie go, na terytorium Polski, za persona non grata. Od teraz, kto zechce tego pana zapraszać do naszego kraju, winien mieć świadomość, że zaprasza piewcę zbrodniarzy wojennych i negacjonistę wołyńskiego ludobójstwa. A to już jest policzek dla Polski i Polaków oraz skalanie polskiej krwi na kresach – dodaje.

„Jeśli zapomnę o nich – Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie” – organizatorzy Forum w Krynicy powinni sobie to wyryć w pamięci, aby więcej nie popełniać takich błędów. Pieniądze bez honoru nic nie znaczą.

dr Bartosz Józwiak
prezes Unii Polityki Realnej

 

Opublikowane również:

na łamach kresowego serwisu BezPrzesady

na oficjalnej stronie UPR

na moim blogu portalu Nowy Ekran

 

Skomentuj