Oświadczenie KW Prawicy w sprawie odrzucenia wprowadzenia euro w Polsce

sie 19, 2011   //   by Redakcja   //   Oświadczenia  //  Brak komentarzy

Konferencja prasowa KW Prawica

Prawica jako jedyne ugrupowanie będzie (i jest w stanie) konsekwentnie bronić zachowania przez Polskę złotego – naszej waluty narodowej. Nie zgadzamy się na wprowadzenie euro. Art. 227 Konstytucji jest nienaruszalny – nie wolno go zmieniać w żadnej formie.

Przypominamy, że trzy lata temu PO i PiS umawiały się już na referendum o zmianie Konstytucji i wprowadzeniu euro. Tylko mocne poparcie Prawicy w tych wyborach jest w stanie zapobiec powtórce z traktatu lizbońskiego, który zawarł rząd Jarosława Kaczyńskiego, a ratyfikował rząd Donalda Tuska – choć ich partie przez miesiące krzyczały „Nicea albo śmierć”. Oszukali Polaków w sprawie obrony naszej pozycji w Europie – tym bardziej mogą oszukać w sprawie euro, bo tu obiecują jedynie zwłokę w likwidacji złotego.

Zapowiedziane przez Niemcy i Francję wprowadzenie „rządu gospodarczego” państw strefy euro oznacza całkowitą zmianę zasad działania unii walutowej, co zwalnia nas z jakichkolwiek zobowiązań w tej dziedzinie. Wzywamy wszystkie ugrupowania polityczne do jasnej deklaracji o wykluczeniu wprowadzania w Polsce euro i trwałym zachowaniu przez Polskę waluty narodowej. Jeśli chcemy wykorzystać korzyści otwartego europejskiego rynku – musimy zachować naszą walutę narodową, zasadniczy instrument ochrony konkurencyjności naszej gospodarki i ochrony poziomu życia polskich rodzin.

(-) Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Bartosz Józwiak, prezes Unii Polityki Realnej

Lublin, 19 sierpnia RP 2011

Źródło: www.upr.org.pl

Comments are closed.