Konferencja prasowa: Kresowiacy, UPR i Prawica Marka Jurka

sie 17, 2011   //   by Redakcja   //   Oświadczenia, Wydarzenia  //  Brak komentarzy

4-te miejsca na swoich listach wyborczych dla Kresowiaków – tak zadecydowała Unia Polityki Realnej i Prawica Rzeczypospolitej, które do wyborów 2011 wystartują razem. Od lat organizacje kresowe nie maja stosownego wsparcia parlamentu w walce o Prawdę Historyczną dotyczącą Kresów II RP. Dzisiaj się to zmieniło. Na Skwerze Wołyńskim w Warszawie przedstawiciele UPR i PR zwołali konferencję prasową na której dowiedzieliśmy się, że Kresowianie nie są już osamotnieni i mogą liczyć nawet na swoich reprezentantów w Sejmie RP.

Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Prawicy Rzeczypospolitej, Unii Polityki Realnej i Kresowiaków.

Od dzisiaj, już w jednym szeregu w walce o ujawnienie całej prawdy o Kresach stają UPR, PR i Kresowianie z nr. 4 na listach wyborczych. Ludobójstwo dokonywane i inspirowane przez nacjonalistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA zebrało krwawe żniwo w latach II Wojny Światowej. Rok 43 to apogeum rzezi o której niechętnie dzisiaj mówią władze RP, Sejm RP nie wyłączając Prezydenta. W wyniku zaplanowanego unicestwienia ludności narodowości Polskiej, w wyniku terroru panującego na kresach, w wyniku czystek etnicznych wymordowano setki tysięcy ludzi. Wymordowano i dosłownie wyrżnięto ponad 133 tysięcy obywateli polskich, około 80 tysięcy Ukraińców, około 40 tys Rosjan i około 60 tysięcy innych narodowości w tym Ormian.

O tych zbrodniach nie wolno nam zapominać – mówili na konferencji Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej i Bartosz Józwiak z Unii Polityki Realnej.

Jako środowiska kresowe uważamy, że zbyt mało się mówi o zbrodniach dokonywanych przez OUN-UPA – powiedział na konferencji Piotr Szelągowski z Towarzystwa Miłośników Krzemieńca i Ziemi Krzemienieckiej z Poznania.

Specjalnie dla KSI Pan Piotr powiedział: Nasz start w wyborach, wszystkich „czwórek” w całym kraju na Liście Prawicy (UPR, PR) ma na celu tylko i wyłącznie nagłośnie prawdy o ludobójstwie na Kresach, jest całkowicie apolityczny i naszym celem jest zrzeszanie całych pokoleń Kresowiaków, żeby w końcu odsłonić prawdę o mordach na Kresach.

 

 

Źródło tekst i foto: www.kresy.info.pl

Comments are closed.